Jesteś na: Strona głównaTowar Wiedźmin 3: Krew i wino PL
PRODUKTY DNIA
wymień lub sprzedaj grę
nowość
PC
DOSTĘPNE RÓWNIEŻ NA

Wiedźmin 3: Krew i wino PL

Platforma:
PS4
Stan:
Kod towaru:
WIEDŹMIN 3 KREW I WINO_PS4_N_PL
Wersja językowa:
Oceń:5.00
Skomentuj
Ilość:
49.00 zł
kup teraz
kup teraz

Opis

Komentarze

Zanim jeszcze stało się jasne, że wydany w maju 2015 roku RPG akcji Wiedźmin 3: Dziki Gon okaże się jednym z największych sukcesów w historii polskiej branży gier wideo, twórcy gry z rodzimego studia CD Projekt RED w pewnym sensie zdyskontowali jego przyszłą popularność, zapowiadając na miesiąc przed premierą „podstawki” dwa duże dodatki fabularne, z których każdy poszerzać miał fabułę gry podstawowej o kolejne kilkanaście godzin rozgrywki.Pierwszy z nich, zatytułowany Serca z Kamienia ukazał się na konsolach PlayStation 4 niecałe pół roku później i zebrał – podobnie jak gra macierzysta – znakomite recenzje zarówno krytyków, jak i fanów cyklu. Wiosną 2016 roku w ręce graczy oddano kolejne rozszerzenie Wiedźmin 3: Krew i Wino (wydane na świecie pod nazwą The Witcher 3: Blood and Wine). Opisywany poniżej dodatek niesie ze sobą zupełnie nową, osadzoną w wiedźmińskim uniwersum przygodę, której głównym bohaterem jest ponownie tytułowy wiedźmin – Geralt z Rivii, wykreowany przez kultowego polskiego autora powieści fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Fabuła Fabuła dodatku Krew i Wino przenosi nas wraz z postacią Geralta do całkiem nowej krainy o nazwie Touissant, będącej jednym z niewielu państw wiedźmińskiego uniwersum, które nie zostało jak dotąd dotknięte wojenną pożogą. Jak się szybko okazuje, panująca w Touissant atmosfera sielanki i pokoju to jednak tylko i wyłącznie pozory, a znajdująca się nieco na uboczu kraina, w rzeczywistości skrywa mroczny i krwawy sekret. Tak oto Białemu Wilkowi przyjdzie po raz kolejny stawić czoła złu, które jest w stanie zwalczyć nie kto inny, jak tylko wiedźmin.
 
Mechanika W porównaniu do wydanej rok wcześniej na platformie PlayStation 4 gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, drugi dodatek fabularny nie przynosi większych zmian w mechanice rozgrywki, jeśli nie liczyć szeregu nowości i poprawek, wprowadzonych wraz kolejnymi aktualizacjami gry macierzystej. Podobnie jak w przypadku pierwszego płatnego DLC Serca z Kamienia, otrzymujemy jednak całkiem nową i wielowątkową historię fabularną, która swoim rozmiarem dorównuje wydanej w 2007 roku pierwszej części serii. Wraz z nią, w grze pojawia się oczywiście cała masa zadań pobocznych, nowe skarby i obozy bandytów do splądrowania, nieznane dotąd elementy ekwipunku i karty do gwinta oraz całkiem nowi bohaterowie niezależni. Inaczej niż w wypadku pierwszego DLC, akcja toczy się zaś głównie na całkiem nowych i niedostępnych wcześniej terenach krainy Touissant, które po zainstalowaniu dodatku pojawiają się na dotychczasowej mapie wiedźmińskiego uniwersum.

Dodatkowe informacje Dodatek Wiedźmin 3: Krew i Wino otrzymał w 2015 roku dofinansowanie od Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego. Dotacja wyniosła 150 tysięcy euro tj. ok. 7% całkowitego budżetu produkcji, który wyniósł nieco ponad 2 miliony euro (czyli blisko 9 milionów złotych). Zważywszy na fakt, że podobny budżet miał także pierwszy z dodatków do Wiedźmina 3 można łatwo wyliczyć, że studio CD Projekt RED wydało na produkcję i promocję obu rozszerzeń niemal tyle samo, ile wyniosły koszty wyprodukowania pierwszej odsłony serii, czyli blisko 20 milionów złotych.

Zobacz wideo:
 

dodaj komentarz »
Jaskier | data: 2016-06-01 13:07 | Ocena: 5
Krew i wino
Kolejny świetny dodatek do Wiedźmina. Dobrze, że to CD Project RED pokazuje jak powinno się wydawać gry.
Nasze sklepy stacjonarne
Nasze sklepy stacjonarne