Jesteś na: Strona głównaTowar Final Fantasy XV EN
PRODUKTY DNIA
wymień lub sprzedaj grę
nowość
PS4
DOSTĘPNE RÓWNIEŻ NA

Final Fantasy XV EN

Wydawca:
Platforma:
Xbox one
Stan:
Kod towaru:
FINAL FANTASY XV_XONE_N_EN
Wersja językowa:
Oceń:5.00
Skomentuj
Ilość:
159.00 zł
niedostępny
kup teraz

Opis

Komentarze

Final Fantasy XV jest kolejną odsłoną cieszącej się niezwykłą popularnością serii gier jRPG, wydaną na Xbox One. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Square Enix. Plany odnośnie gry sięgają już 2006 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawiły się o niej wzmianki. Dopiero w 2013 roku projekt przybrał bardziej realne kształty i został zapowiedziany pod obecną nazwą. Reżyserem gry został Hajime Tabata, który pracował już wcześniej nad grami z tejże serii.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ff xv gameplay screens

 

Ogromny nacisk położony został na kwestie fabularne. Jest to kontynuacja kompilacji Fabula Nova Crystalis, dlatego też w produkcji pojawiać się będą odniesienia do wcześniejszych wydarzeń oraz postaci. Głównym protagonistą jest książę Noctis Lucis Caleum – należącym do rodziny sprawującej władzę nad Lucis. Po drugiej stronie barykady jest Imperium Niflheim, które przez lata poszerzało swoje wpływy, aż finalnie objęły panowanie nad prawie całym kontynentem. Teraz Lucis staje w obliczu zagrożenia ze strony hegemona – najechana zostaje stolica, która w trakcie walki zostaje doszczętnie zniszczona. Główny bohater wraz z towarzyszami znajduje się w tym czasie poza miastem. Musi zdecydować o losie swojego narodu, jak również unikać wojsk nieprzyjaciela, którzy będą na niego polować.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ff xv gameplay screens

 

Pod względem mechaniki Final Fantasy XV jest niezwykle zaawansowana technicznie. Wydarzenia obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby. W odróżnieniu od poprzednich części z serii twórcy tym razem odeszli od turowego systemu walki. Potyczki tym razem są o wiele bardziej dynamiczne i nastawione przede wszystkim na akację. Noctic posługuje się wieloma umiejętnościami, które ułatwiają mu walkę z nieprzyjacielem. Jedną z jego zdolności jest możliwość szybkiego przemieszczania się na niewielkie odległości. W grze zaimplementowana została też możliwość wykorzystania pojazdów (w tym również mechów oraz działek). Pod względem audiowizualnym gra prezentuje się wyjątkowo dobrze. Wszystko za sprawą technologii Luminos Studio oraz wykorzystaniu w pełni możliwości DirectX 11.

 

Zobacz wideo:

 dodaj komentarz »
Seymur | data: 2016-12-09 12:13 | Ocena: 5
FF XV
Jedna z najlepszych gier w jakie było mi dane grać od dłuuużego czasu. Nawet jak na wysokie standardy Final Fantasy ta gra jest świetna i wyróżnia się na tle reszty. Wracam do grania!
Nasze sklepy stacjonarne
Nasze sklepy stacjonarne