Jesteś na: Strona głównaTowar ASSASSINS CREED EN
PRODUKTY DNIA
wymień lub sprzedaj grę
promocja
Xbox 360
DOSTĘPNE RÓWNIEŻ NA

ASSASSINS CREED EN

Wydawca:
Platforma:
PS3
Stan:
Kod towaru:
ASSASSINS CREED_PS3_U_EN
Wersja językowa:
Oceń:4.00
Skomentuj
Ilość:
29.00 zł
kup teraz
kup teraz

Opis

Szczegóły

Komentarze

Assassin's Creed to gra akcji, kładąca silny nacisk na elementy, związane ze skradaniem się. Twórcami tytułu są ludzie, odpowiedzialni za powstanie Prince of Persia: The Sands of Time - nie dziwi więc wiele podobieństw do tego hitu.

 


Fabuła przenosi nas w okres trzeciej wyprawy krzyżowej, dowodzonej przez angielskiego króla Ryszarda Lwie Serce. Wydarzenia dzieją się na Ziemi Świętej, między innymi w Jerozolimie. Wcielamy się w postać Altaira – członka tajemniczego klanu zabójców, zupełnie nie przejmującego się problemami natury politycznej i teologicznej oraz nie stającemu po żadnej ze stron konfliktu. Dlatego też w trakcie zabawy przyjmujemy zlecenia zarówno chrześcijan jak i mahometan, którzy za pomocą skrytobójstwa próbują załatwiać swoje interesy.

 


Sama rozgrywka przypomina serię Hitman w wersji średniowiecznej. Kolejne misje mają ten sam schemat: przyjmujemy zlecenie, nie zwracając na siebie uwagi zbliżamy się do celu, wykonujemy zadanie i oddalamy się z miejsca zbrodni (oczywiście im szybciej, tym lepiej). Brzmi mało skomplikowanie, ale w praktyce prezentuje się znakomicie. Nasz bohater wiele czasu spędza na przemykaniu się z jednego ukrycia do drugiego, wspinaczce, wykonywaniu karkołomnych akrobacji, a także walce. Ciekawie rozwiązano problem sterowania Altairem: niektóre czynności (np. wspinanie, skakanie, wtapianie się w tłum i krycie się w cieniu) wykonujemy używając tylko jednego przycisku. Wystarczy go uaktywnić i nasz bohater sam dba o siebie (np. wdrapuje się na dach budynku, pokonując po drodze kilka przeszkód, albo niepostrzeżenie dołącza do grupy przechodzących mnichów). Z kolei walka wymaga od nas większej zręczności palców: pojedynki są dynamiczne, dysponujemy dość dużą ilością ciosów. Szczególnie godne polecenia są znakomite uniki, które stosujemy wyczekując na dogodny moment do ataku. Bardzo często mamy możliwość wyboru: przejść daną lokację cichaczem lub wyrąbać sobie drogę mieczem. Ten drugi sposób jest bardziej widowiskowy, ale zarazem czasochłonny i niebezpieczny.

 

Zobacz wideo:


wersja językowa ANGIELSKA
dodaj komentarz »
Altair | data: 2016-06-03 12:20 | Ocena: 4
Assassin\'s Creed
Legendarna już gierka. To od niej wszystko się zaczęło. Trochę się już zestarzała, ale dalej ma w sobie to coś. Mam nadzieję, że seria wróci jeszcze do korzeni i pokaże Jerozolimę w lepszej oprawie graficznej. Chętnie wracam do tego tytuły z uwagi na postać Altaira.
Nasze sklepy stacjonarne
Nasze sklepy stacjonarne